Ústav biochemie a mikrobiologie

Posláním Ústavu biochemie a mikrobiologie je pedagogická a výzkumná činnost v oblastech biologie, biochemie, mikrobiologie a molekulární genetiky. Ústav zajišťuje výuku základních kursů těchto disciplín v bakalářském studiu pro celou Fakultu potravinářské a biochemické technologie. Řada specializovaných předmětů je vyučována v navazujícím studiu magisterském a doktorském. Do výzkumných projektů cílevědomě zapojujeme posluchače všech stupňů studia v rámci řešení úkolů bakalářských, diplomových a disertačních prací.

Novinky

BioBio2017, 6th International Biosorption and Biodegradation/Bioremediation Symposium 10.03. 2017

June 25-29, 2017, Prague, Czech Republic

Since 1995 this symposium has served as a platform for researchers interested in the remediation of contaminated environments. The meeting highlights the newest scientific advancements and cutting edge methodological approaches in bioremediation and biodegradation research. Main topics: Biosorption and Bioaccumulation of Heavy Metals, Plants and Microorganisms as Agents for the Removal of Organic Pollutants, Carbon and Nutrient Cycling in Contaminated Sites, Pollution, Toxicity and Ecosystem Functioning, Response of Microbial Communities to Disturbance, Biodegradation of Natural and Waste Materials, In Situ Bioremediation, Microorganisms in Wastewater Treatment, Bio-electrochemical Systems for Remediation of Polluted Sites.

BioTech2017 & 7th Czech-Swiss Symposium with Exhibition 08.07. 2016

biotech
Rádi bych vás informovali, že je opět připravována mezinárodní konferenci BioTech2017 & 7th Czech-Swiss Symposium with Exhibition, která se bude konat 13.-17.6.2017 v Národní technické knihovně v Praze. Více informací naleznete na webových stránkách konference www.biotech2017.cz.

Genetické modifikace dnes a zítra 05.05. 2016

Biotechnologická společnost z.s., Biotrin z.s. a Fakulta potravinářské a biochemické technologie VŠCHT si Vás dovolují pozvat na seminář

Genetické modifikace dnes a zítra

konaný v úterý 24. května 2016 od 13,30 hod v posluchárně B II VŠCHT, Praha 6, Technická 3/1905, Budova B (stanice metra Dejvická, výstup ve směru příjezdu vlaku do ulice Šolínova, druhou ulicí do leva, první budova vlevo je budova B VŠCHT, posluchárna je přímo proti vchodu do budovy)
Program:
  • Zahájení
  • Prof. Ing, J. Petr, DrSc. (Výzkumný ústav živočišné výroby): Genetické modifikace zvířat a hmyzu
  • Prof. RNDr. Z. Opatrný, CSc. (PřF Univerzita Karlova): Geneticky modifikované plodiny
  • Diskuse a závěr semináře
Vstup je volný
Za organizátory semináře: Prof. Ing. Jan Káš, DrSc., Prof. Ing. Kateřina Demnerová, CSc. a Prof. Ing. Tomáš Ruml, CSc.

4th Prague Protein Spring 22.02. 2016

The 4th Prague Protein Spring meeting on the subject "Proteins and their Design" is approaching. This theme has been in the spotlight for a few last decades and range of designed proteins increases every year. We would like to reflect not only theoretical and experimental points of view, but we aim to focus on proteins designed for medical purposes associated with diseases or for their biotechnology utilization. The major goal of PPS 2016 meeting is to propose a discussion on the current progress in protein design field and anticipate the future direction of this fascinating discipline of protein science.

We succeeded to recruit great speakers who made significant contributions to the field of protein science and specifically on the protein design subject as well as talented young scientists at the beginning of their careers. See Scientific Program.

We really see the essential characteristics of this meeting in its dedication and focused mission delivered by highly acclaimed scientists and motivated students and their inter-generation interactions. It is high time to register and participate on this exciting event.

Biochemie - chemický pohled na biologický svět 30.11. 2015

Právě vyšla učebnice od prof. Milana Kodíčka, prof. Olgy Valentové a doc. Radovana Hynka Biochemie - chemický pohled na biologický svět. Knihu můžete koupit v e-shopu vydavatelství VŠCHT, v knihkupectví v budově NTK nebo v dalšich knihkupectvích.

biochemie

Slovník chemických pojmů pro OS Android 18.11. 2015

Slovník chemických pojmů, jehož editorem byl prof. Milan Kodíček, je nyní dostupný i jako aplikace pro mobilní telefony a tablety s operačním systémem Android. Aplikaci je možné zdarma stáhnout na portálu Google Play.

Get it on Google Play

Speciální číslo časopisu Biotechnology Advances věnované konferenci Biotech 2014 15.09. 2015

Dne 1. listopadu vyjde speciální číslo časopisu Biotechnology Advances věnované konferenci Biotech 2014. Jednotlivé příspěvky jsou k dispozoci online:
Biotechnology Advances

celý článek »

Mikrobiologická bezpečnost potravin 31.08. 2015

Ústav biochemie a mikrobiologie pořádá sérii akcí na téma mikrobiologické bezpečnosti potravin. Jedná se o:
  • Seminář Potravinářská mikrobiologie ve dnech 8.-9.9.
  • Microbial Ecology - teoretické a praktické seznamení s tématy remediace, fytoremediace a sledování toxicity pro studenty z Group ISA Lille, Francie ve dnech 10.-25.9.
  • Coca-Cola Hellenic Advanced Microbiological Training Course ve dnech 15.-18.9.
  • Shigilla, Yersinia entercolitica, and quality control schemes ve dnech 19.-23.10.
  • Vibrio spp., Cronobacter sakazakii, and quality control schemes ve dnech 5.-9.10.

Smutná zpráva 09.07. 2015

Ve věku nedožitých 88 let včera zemřel prof. Zdeněk Vodrážka. Poslední rozloučení se bude konat v pátek dne 17. července ve 13.20 hodin v Malé obřadní síni v Praze - Strašnicích.
Parte.jpg

Přednáška Člověk a retroviry, souboj i spolupráce 08.04. 2015

Datum: 23.4.2015 17:00 - 19:00
Místo konání: ÚMCH AV ČR, Posluchárna A, Heyrovského nám. 2, Praha, Petřiny
Kategorie: Věda
Typ akce: Přednáška
Přednášející: doc. Ing. Pavel Ulbrich, Ph.D.
Jazyk akce: CZ

celý článek »

  další »